محمد حسین صفار هرندی، دیروز در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند با اشاره به تشکیک عده ای از افراد در داخل کشور نسبت به انقلاب، اظهار کرد: بعضی ها معتقدند انقلاب در آن زمانی که واقع شد، اتفاق خوبی شد ولی بعدا دیگر نمی تونست ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: عده ای اعتقاد داشتند، انقلاب برای سرنگونی یک حکومت جاعل وابسته یک ضرورت تاریخی بود ولی در امتدادش، وقتی یک نظامی مستقر می شود دیگر نمی شود انقلابی ادامه یابد و باید با نرمال های جهانی اداره شود.

وی تصریح کرد: اما بعضی ها اساسا با روش انقلابی مخالفند و معتقدتند روش انقلابی برای جابجا کردن یک حکومتی که مزاحم تلقی می شود، خوب بود ولی در ادامه نباید وجود داشته باشد.

مشاور فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخی پرسش های انقلابی افراد که قبلاً در بطن انقلاب بوده اند و هم اکنون نیز هستند، گفت: این افراد انقلاب را در جایگاه متهم می نشانند و اتهاماتی را به آن وارد می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در محیط بین المللی کشورها برخی هاشون دارای هویت بودند برخی ها هویت نداشتند، اذعان داشت: هویت داشتن مهم است. مهم این بود که یک کشوری با اینکه خیلی کوچک است، اما برای استقلال خودش و حضور با عزت خودش، اعتبار قائل بود وکسی نمی توانست دست به ترکیبش بزند، به عنوام مثال، کشوری مانند کوبا کوچک بود و هست اما در محیط جهانی معتبر بود.

وی بیان داشت: همین الان اگر نام ایران به کررات از زبان مقامات آمریکایی شنیده می شود، به سبب اهمیت بالای کشورمان است و خود استراتژیست های آمریکایی هم به این مطلب اذعان دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت نهم در بخش دیگری از سخنان خود نیز اشاره کرد: در دوران پیش از انقلاب برخی از کشورها دارای وزن بودند، برخی بی وزن و برخی نیز پاره سنگ بودند و از این کشورها برای طراز استفاده می شد.

وی ادامه داد: در فضایی که برخی کشورهای قدرتمند  از کشورهای پاره سنگ برای طراز استفاده می کردند، در کشور ما انقلاب شد.

وی افزود: آن زمان غالب مردم کشورهای دیگر ایران را نمی شناختند، کسانی هم که شرق را می شناختند می گفتند همان عراق هست و…. و ما در بسیاری از کشورهای عربی ما بدنام بودیم، به خاطر اینکه ما را متحد اسرائیل می شناختند و می گفتند با این که کشور اسلامی است، هزینه جنگ اسرائیل با عرب ها را ایران پرداخته و ما بدنام در بین عرب ها بودیم و ما را برادر یهودی ها قلمداد می کردند.

صفارهرندی با بیان اینکه در زمان قبل از انقلاب ایرانی ها چه در پایه های نظامی و چه در پایه های غیرنظامی تحقیر می شدند، گفت: بالاسر هر وزیری یک مستشار انگلیسی بود که بدون اجازه جرات حرف زدن نداشت، البته در دوره محمدرضا پهلوی تفاوت ها وجود داشت، مستشار وجود نداشت و ادم ها سرخود بودند.

وی ابراز کرد: زمان قبل از انقلاب، زمانی بود که شاه یک کشور با یک اولتیاماتوم ساده سفیر یک کشور قدرتمند متاثر می شد و تصمیماتش را عوض می کرد.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب کشور ما دارای وزن شد، اذعان داشت: همه قبول دارند وقتی ایران انقلاب شد، ما وزن پیدا کردیم و از حالت پاره سنگی خارج شدیم و چیزی که در سال های اخیر مورد اتفاق همه است این می باشد که ایران قدرتمندترین کشور منطقه است. حتی دشمن های ما هم این موضوع را قبول دارند.

مشاور فرمانده کل سپاه ادامه داد: حتی پوتین هم در یکی از سفرهای خود گفته بود خیلی از کشورها ایران را بزرگترین قدرت منطقه می دانند ولی به اعتقاد من شما به سمت ابرقدرتی می روید، چون کشوری که در هزاران کیلومتر از مرزهای خود قدرت تاثیرگذاری داشته باشد به سمت ابرقدرتی رفته است.

وی تصریح کرد:  فاصله میان این حالت با آن حالتی که ما را ریز می دیدند و میکروسکوپ می گذاشتند تا پیدامان کنند و نادیده می گرفتند و ما هم جرات این را نداشتیم که در مقابل آنها واکنش نشان دهیم، این فاصله را ما می گوییم انقلاب.

وی با بیان اینکه عربستان تلاش می کند این وزن ایران کاهش پیدا کند و هی عرض اندام می کند و داعش و القاعده و … با کمک بزرگترهایش می سازد، ابزار کرد: آخرش اتفاقی که می افتد این است که ایران اهداف خود را منطقه پیش برده و آئها سرشان بی کلاه مانده! عربستان همه تلاش هایش برای کاستن از حوزه های نفوذ ایران ناکام مانده است و بزرگترهایش هم تحقیرشان می کند.

صفارهرندی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: با این جلوه ای که دولت تا الان ظاهر شده، می شود حدس زد که اگر دولت آقای روحانی تکرار شود، آینده خیلی متفاوت نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت بنای خود را بر روی چیزهایی استوار کرد که خیلی در داخل نیست، گفت: مثلا برداشته شدن تحریم که دست ما نیست و دست آن طرف است، ما بناهایمان را باید اینجا استوار بکنیم و روی چیزهایی سرمایه گذاری کنیم که از خودمان است و اقتصاد ملی خودمان را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: پس دولت به نظرم خوب است یک امیدواری واقعی به جامعه بدهد تا حرفش باور بشود و تجدیدنظر اساسی بکند، به عنوان مثال نوع برخورد دولت در بحث حقوق های نجومی امیدوار کننده نیست. دولتی ها در بدو امر انکار کردند، بعد حقوق ۵۷ میلیونی مدیری که صندوق دار بوده و برای خودش ۵۷ میلیون نوشته و مدعی بود حق واقعی ما از این هم بیشتر است و حقوق واقعی من ۹۰ میلیون است، را ذخیره نظام معرفی کردند.

این عضو تشخیص مصلحت نظام، گفت: اینکه سخنگوی دولت به حقوق های نجومی بگیر گفتند که این ها ذخایر نظام و انقلاب هستند اصلاً امیدوار کننده نبود و قوه قضاییه می گوید هر کاری می خواهم بکنیم، مانده ام وقتی دستگاه اجرایی حاضر نیست این افراد را معرفی کند، ما چکار باید بکنیم؟

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: از سپاه اگر کسی وارد حزب های سیاسی شود، او را به هیئتی به معرفی می کنند که یا منجر به توبیخ اساسی بشود و یا اخراج از سپاه و این حکم امام (ره) که گفته قوای نظامی به هیچ وجه نباید در احزاب سیاسی وارد بشوند، دائمی است.

وی با بیان اینکه قانون اساسی گفته سپاه مسوول صیانت از انقلاب است، گفت: هیچ وقت نه امام و نه رهبری به سپاه نگفته که یک عنصر گوش و چشم بسته باشد.دروس سیاسی در سپاه از هر جای دیگری خوب تدریس می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.