هوالشهید

گزارش همایش طعم تلخ اعتماد
این همایش که با درون مایه طنز فاخر سیاسی برگزار شد در دو محور سیاست و علم شامل می شد که با ستقبال کثیری از دانشجویان رو به رو شد . دکتر فاتحی فر در محور خوباوری به ایراد سخن نمودند که مشکل پبشرفت ما خود تحریمیست نه تحریم های بیرون ، از دیدگاه ایشان تحریم تنها ۲۰ درصد بر پیشرفت ما تاثیر داشته . نکته مهم این است که در این سیاست سلطه حاکم بر دنیا در هر کجا که حکومتی که بر روی پای خودش نایستاده باشد در لای چرخ دنده های سلطه گران نابود و هضم می گردد. ایشان در ادامه سخنرانی خود از تجربیات خود در تایوان که مدیر پروژه بودند و حضور در کانادا سخن گفت و افزود : در کانادا شرایط را برای تابع هدف خود طوری فراهم نمودند که هر کسی که دارای عقاید متفاوتی هست احساس تشنگی و نیاز نکند چه رسد به توهین و اخراج .
جناب دکتر فضایلی که پس از پذیرایی حاضران توسط میوه های باغ برجام (‌برنامه جامع ایجاد میوه!)! به سخنرانی پرداختند. سخنرانی دکتر در دو محور صورت گرفت . ایشان آمریکا را از چند بعد تاریخی ،‌ تجربی وعلمی بررسی کردند. ایشان اشاره ای به اسناد کشف شده در رابطه به تسخیر لانه جاسوسی کردند و در ادامه به بحث روند بد عهدی آمریکا در مذاکرات اخیر اشاره کردند .
آنچیزی که قرار بود در اصل بعد از اجرای توافقات صورت بگیرد رفع تحریم ها بود که آن هم انجام نشد . ایشان به جلسه ای خصوصی بین مقام معظم رهبری و بدنه دولت اشاره کردند که در آن جلسه حضرت آقا از آقای هاشمی این سوال را پرسید که آیا شما به سوالاتی که بنده در ارتباط با ارتباط آمریکا پرسیده بودم جوابی دارید و آقای هاشمی در جواب گفته بودند که نه .
ایشان افزودند که مقام معظم رهبری فرمودند که اگر بنده بدانم ارتباط با آمریکا منفعتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دارد خود بنده پیش از شما اقدام می کردم .
در پایان هم ایشان به این موضوع اشاره کردند که آن عده ای که جریان انقلابی را متهم به جنگ افروزی و تحمیل فشار به مردم می کنند بدانند که در سال ۶۹ در دوره ی ریاست جمهوری آقای خاتمی زمانی شد که گفتند بریم با صدامی که ۲ سال قبل به ما حمله کرده بود و ۸ سال جنگی جهانی علیه ما به ما تحمیل کردند دستور دادند تا هم پیمان شویم خب شما ببینید …. یا درقضیه حمله مشکوک به کنسولگری ایران در افغانستان آقای خاتمی نشستند و گفتند که برویم و به افغانستان حمله نظامی بکنیم خب چه کسی بود که جلوگیری کرد ؟ مطمئنا اگر رهبری حکیمانه امام خامنه ای نبود معلوم نبود الان کشور ایران در چه وضعیتی بود و دچار چه هزینه هایی فراوان می شد .
در حاشیه برنامه یکی از دانشجویان بدون هماهنگی بر سر تریبون حاضر شد تا یک با گفتن مسائل حاشیه ای ، مهمان برنامه را به چالش بکشد که با پاسخ منطقی و مستدل جناب دکتر و تایید حضاراین فرد که قصد ایجاد تنش را داشت بر سر جای خود نشست .
سرویس سیاسی گروه رسانه ای ققنوس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.